Android Telefon Windows 10 Telefonunuz Uygulamasına Nasıl Bağlanır?

Merhaba, bu yazımda sizlere Android telefon Windows 10 telefonunuz uygulamasına nasıl bağlanır konusundan bahsedeceğim. Öncelikle Microsoft, kendi Android telefonunu çıkarmasıyla birlikte Android kısmına oldukça önem verdiğini göstermiş oldu.

Windows 10 işletim sistemi üzerine entegre edilmiş olan Telefonunuz isimli uygulama ile seçili Android cihazlarına destek vermektedir. Bu işlevden telefonun yararlanabilmesi için Android 7.0 çalıştırıyor olması gerekmektedir. Şu an için Surface Duo ve birkaç Samsung Android cihazı için çalışmaktadır.

Eğer siz de bu akıllı telefon modellerinden birine sahipseniz, Windows 10 işletim sisteminizle eşleştirebilirsiniz. Arama alanına Telefon yazarak Telefonunuz isimli uygulamaya giriş sağlayabilirsiniz. Başlangıç ekranında Android seçeneğini işaretleyerek Your Phone Companion – Link to Windows isimli uygulamayı Telefonunuz uygulamasında gösterildiği şekilde yüklemeniz gerekmektedir.

Eğer Windows’un önceden yüklemiş olduğu bir Samsung Android cihazınız varsa devam ederek bu hizmeti etkinleştirmelisiniz.

Önce evet telefon eşlikçinizi yüklemeyi bitirdim seçeneğine ve ardından da QR kodunu aç seçeneğini tıklamanız gerekmektedir. Windows’a bağlantı hizmetini başlatabilmek için akıllı telefonunuzu kullanmalısınız.

Telefonunuz Uygulama Kullanımı

Bilgisayar ekle seçeneğine dokunduktan sonra ekranda görünen QR kodunu taratın. Bitti dediğinizde birkaç saniye içinde bağlantı sağlanmış olacaktır. Sonunda bitti seçeneği ile tamamlayabilirsiniz. Akıllı telefon üzerinden bir görüşme yapabilmek için Telefonunuz uygulamasının sol sütununda bulunan çağrılar seçeneğine gelin.Buradan ilk adımlar kısmını ayarlayarak, izin ver seçeneğine dokunun ve akıllı telefonunuzdan onaylayarak bluetooth bağlantısı kurmanız gerekmektedir.Bu yazımda sizlere Android telefon Windows 10 telefonunuz uygulamasına nasıl bağlanır konusundan bahsetmeye çalıştım. Faydalı olması dileğiyle.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.