Apple Airpods Max’i Duyurdu!

Apple; uzun zamandır beklenen kafa üstü kulaklık modeli olan Airpods Max‘i duyurdu. Biz de sizler için Airpods Max‘in özelliklerini ve merak edilen Türkiye fiyatını yazmak istedik. İşte Airpods Max‘in özellikleri;

Öncelikle Airpods Max kafa üstü kulaklığın özel ve akustik bir tasarıma sahip olduğunu söylemek mümkündür.

Her iki kulaklık tarafında da H1 çipler bulunmaktadır. Adaptif EQ, aktif gürültü engelleme, uzamsal ses ve şeffaf mod özellikleri sunmaktadır.

  • AirPods Max; renk seçeneği olarak gök mavisi, pembe, yeşil, gümüş rengi ve uzay grisi olarak tam 5 renk sunmaktadır. 8 Aralık 2020 tarihi itibariyle de ülkemizde sipariş verilebilmektedir. Teslim tarihi de 15 Aralık olarak duyurulmuştur.
  • Airpods Max‘in kafa bandında, nefes alma özelliğine sahip olan örgü bir başlık bulunmaktadır. Bu bant, ağırlığı eşit şekilde dağıtmaya ve bu sayede başınız üzerindeki basıncı azaltmaktadır.
  • Kafa bandı paslanmaz çelikten üretilmiştir. Ayrıca değişik baş şekilleri ve boyutları için de esneklik ve dayanıklılık sunmaktadır.
  • AirPods Max‘in sağ ve sol kulaklık kısmında ses yalıtımını en iyi şekilde sağlamak adına geliştirilmiş hafızalı köpük kullanılmıştır.
  • Üzerinde bulunan tuş sayesinde hassas ses düzeylerini ayarlayabilir, ses çalma ya da duraklatma yapabilir, diğer şarkıya geçiş yapabilir, Siri’yi etkinleştirebilir ve gelen aramalara cevap verebilirsiniz.
  • AirPods Max üzerinde 40 mm dinamik sürücü bulunmaktadır.
  • Sağ ve sol kulaklıkta H1 çipler olduğunu söylemiştik. Bu çipler 1 saniyede yaklaşık 9 milyar işlem yapmaktadır.
  • AirPods Max üzerinde de aktif gürültü engelleme teknolojisi kullanılmıştır. Dışa dönük kısımda 3 adet mikrofon gürültüyü algılamaktadır. Kulaklığın içerisinde bulunan 1 mikrofon da dinleyiciye ulaşmakta olan sesi izlemektedir. Gürültü engelleme ile de kulaklık uyumu sağlanmaktadır.
  • AirPods Max üzerinde müzik dinlerken aktif bir şekilde gürültü engelleme ile şeffaf mod arasında geçiş yapılabilmektedir.
  • AirPods Max üzerinde sunulan uzamsal ses özellikleri ve aktif gürültü engelleme özellikleri ortalama 20 saate kadar batarya ömrü sunmaktadır.

Son olarak AirPods Max kafa üstü kulaklığın Türkiye fiyatı 5.699 TL olarak belirlenmiştir.


 

Dağcan Nural

1988 İstanbul doğumluyum. Bilgisayar dünyasına olan hayranlığım çok küçük yaşlarda başladı. Bu sebeple sistem alanında kendimi geliştirmeye karar verdim. Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı ve Anadolu Üniversitesi İşletme mezunuyum. Şu anda da Beykent Üniversitesi'nde Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü'nde yüksek lisans eğitimi alıyorum. 2005 yılında Bilge Adam Sistem & Network Mühendisliği eğitimi aldım. Hemen ardından IT dünyasına giriş yaptım. Collezione şirketinde 2006 - 2018 yılları arasında Sistem Uzmanı olarak görev yaptım. 2018 Temmuz ayından beri LCWAIKIKI şirketinde IT System Engineer pozisyonunda çalışmaktayım. Sektörde 14 yıllık deneyime sahibim. Birçok önemli projede görev aldım. Sayfanın en alt kısmından Linkedin profilime ulaşabilirsiniz. Bilgi ve tecrübemi hem bu blog üzerinde hem de Çözümpark Bilişim Portalı üzerinde paylaşıyorum. Bilgi paylaştıkça güzeldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir