Dell Poweredge M630 TSR Log Nasıl Alınır?

Merhaba, bu yazımda sizlere Dell Poweredge M630 TSR Log Nasıl Alınır? kısaca bahsedeceğim. TSR logları, fiziksel şasilerimizde yaşanan herhangi bir donanım, memory, cpu ya da SAN gibi logları toplamamız için gerekli olan loglardır. Bazı durumlarda bu loglara oldukça ihtiyacınız olacaktır.

Gelelim, herhangi bir arıza durumunda bu logların nasıl alınacağına. Öncelikle fiziksel sunucumuzun web arayüzüne giriş yapıyoruz. Ardından hangi hostumuzda sorun var ise o hostumuzun üzerine geliyoruz. Gördüğünüz gibi aşağıda Dell Poweredge M630 fiziksel şasi üzerinde sorunlu olan bir host görülmektedir.

Dell Poweredge M630 Arayüzü

Sağ tarafta görüldüğü gibi Launch IDRAC GUI butonuna tıkladıktan sonra host içerisine giriş yapmış oluyorsunuz.

TSR Log Alma İşlemi

Hostun arayüzü menülerinde owerview> server  içerisinde Troubleshooting içerisine giriş yapıyorsunuz. Ardından sağdaki menü içerisinde SupportAsist altında edit collection data demeniz gerekmektedir.

M630 Support Asist

Ardından karşınıza aşağıdaki gibi küçük bir pencere gelecektir. Hardware ve RAID controller log işaretleyerek, apply demeniz gerekmektedir.

M630 Raid Controller

Ardından karşınıza bir sözleşme kabul uyarısı gelecektir. Bu alanda I have read and agree to the terms and conditions işaretliyor ve devam ediyoruz.

M630 – Terms and Conditions

Ardından tsr logu aşağıdaki gibi alınmaya başlayacaktır.

M630 – TSR Log Alma İşlemi

Bu yazımda Merhaba, bu yazımda sizlere Dell Poweredge M630 TSR Log Nasıl Alınır? kısaca bahsettim. Faydalı olması dileğiyle.


 

Dağcan Nural

1988 İstanbul doğumluyum. Bilgisayar dünyasına olan hayranlığım çok küçük yaşlarda başladı. Bu sebeple sistem alanında kendimi geliştirmeye karar verdim. Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı ve Anadolu Üniversitesi İşletme mezunuyum. Şu anda da Beykent Üniversitesi'nde Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü'nde yüksek lisans eğitimi alıyorum. 2005 yılında Bilge Adam Sistem & Network Mühendisliği eğitimi aldım. Hemen ardından IT dünyasına giriş yaptım. Collezione şirketinde 2006 - 2018 yılları arasında Sistem Uzmanı olarak görev yaptım. 2018 Temmuz ayından beri LCWAIKIKI şirketinde IT System Engineer pozisyonunda çalışmaktayım. Sektörde 14 yıllık deneyime sahibim. Birçok önemli projede görev aldım. Sayfanın en alt kısmından Linkedin profilime ulaşabilirsiniz. Bilgi ve tecrübemi hem bu blog üzerinde hem de Çözümpark Bilişim Portalı üzerinde paylaşıyorum. Bilgi paylaştıkça güzeldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir