Google Chrome Aw Snap Hatası Nasıl Giderilir?

Google Chrome Aw Snap Hatası Nasıl Giderilir

Merhaba, bu yazımda sizlere oldukça sık karşılaşılan Google Chrome Aw Snap hatasından ve nasıl giderileceğinden bahsedeceğim. Öncelikle hatanın ilk kurulumda karşılaşılmasının mümkün olduğunu da söylemek gerekiyor. Özellikle sunucu üzerine kuruyorsanız ve sunucu üzerinde Symantec antivirüs programı varsa mutlaka bu hatayı alıyorsunuz.

Peki Google Chrome Aw Snap hatası nasıl giderilir?

Google Chrome yüklemesini tamamladıktan sonra açıyoruz ve direkt olarak Aw Snap hatası ile karşılaşıyorsunuz. Bunun sonucunda hiçbir özelliğine erişemiyor ve hiçbir siteye giriş yapamıyorsunuz. Bu hatayı maalesef Google Chrome ürününü kaldırıp, yeniden kurarak ta çözemiyorsunuz.

Dolayısıyla çözüm için yapmanız gereken birkaç aksiyon mevcuttur. İlkini dilerseniz hemen anlatalım. Öncelikle çalıştır > cmd > regedit diyerek kayıt defterine giriş yapmanız gerekmektedir. Hemen ardından HKEY Local Machine\Software\Policies\Google\Chrome içerisine giriş yapmanız gerekmektedir. Bu alanda sağ click diyerek, New > DWORD (32-bit) demelisiniz. Boş bir değer oluşacaktır. Değerin adını “RendererCodeIntegrityEnabled” olarak değiştirmeli ve değer olarak 0 vermeniz gerekmektedir.

Eğer yukarıdaki adımları uygulamak istemiyorsanız; aşağıdaki metni kopyalayarak bir notepad içine yapıştırabilirsiniz.

  • Windows Registry Editor Version 5.00
  • [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Google\Chrome] “RendererCodeIntegrityEnabled”=dword:00000000 [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Google\Chrome\ExtensionInstallForcelist] “1”=”eelojgpfkmhiikmhkineneemcahoehjo;https://clients2.google.com/service/update2/crx”

Ardından da .reg uzantısı ile kayıt yaptıktan sonra çift tıklayarak, aynı işlemi gerçekleştirmiş olacaksınız.

Sorununuz hala devam ediyorsa, bir yol daha bulunmaktadır. Bir de bu yolu denemenizde fayda bulunmaktadır. Hangi kullanıcı için Chrome kurulumu yaptıysanız, o alana C:\Users\kullanıcıklasörü\AppData\Roaming\Google içerisine giriş yaparak silmelisiniz. Bunu sildiğinizde yüksek ihtimalle sorununuz tamamen düzelmiş olacaktır.

Bu yazımda sizlere oldukça sık karşılaşılan Google Chrome Aw Snap hatasından ve nasıl giderileceğinden bahsettim. Faydalı olması dileğiyle.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir