Google Chrome’a Yeni Özellik Geliyor!

Merhaba, bu haberimiz Google Chrome‘un yeni özelliği hakkında olacak. Hepinizin bildiği gibi dünyanın en iyi web tarayıcısı Google Chrome‘dur. Özellikle performansı ile herkesin kullanmayı tercih ettiği bir web tarayıcısı olmuştur. Ancak Ram’i çok tüketmesi de kullanıcılardan gelen en büyük tepki olarak ortaya çıkmaktadır.

Google Chrome, yeni çalışması ile RAM tüketme konusunu çözmeyi hedefliyor. Google Chrome üzerindeki reklamlar bile RAM tüketimini yükseltmektedir. Bu da cihazların yavaşlamasına sebep olmaktadır. Dolayısıyla Google, en son raporlarına göre RAM tüketmekte olan reklamları kısıtlayacağını bildirmiştir. Bu kısıtlamaları da kullanıcıların istekleri üzerine gerçekleştirecekler.

Özellikle bazı reklam türleri, oldukça fazla işlemci ve RAM tüketimi yapmaktadır. İşte Google; yapacağı yeni bir güncelleme ile bu tarz reklamları kısıtlamış olacak. Buna bağlı olarak ta Google Chrome kullanımında, RAM tüketimi minimum boyutlarda olacaktır. Bu tarz reklamlar ise sadece 30 dakikada bir görünecek ve yalnızca 4 mb kadar bir trafik ile kısıtlanacaktır.

Google Chrome; üzerinde yapılacak olan bu iyileştirmelerin tamamlanması, yaz aylarının sonunu bulması bekleniyor. Anlaşılan bu konu için biraz daha sabırlı olmamız gerekecek.


 

Dağcan Nural

1988 İstanbul doğumluyum. Bilgisayar dünyasına olan hayranlığım çok küçük yaşlarda başladı. Bu sebeple sistem alanında kendimi geliştirmeye karar verdim. Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı ve Anadolu Üniversitesi İşletme mezunuyum. Şu anda da Beykent Üniversitesi'nde Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü'nde yüksek lisans eğitimi alıyorum. 2005 yılında Bilge Adam Sistem & Network Mühendisliği eğitimi aldım. Hemen ardından IT dünyasına giriş yaptım. Collezione şirketinde 2006 - 2018 yılları arasında Sistem Uzmanı olarak görev yaptım. 2018 Temmuz ayından beri LCWAIKIKI şirketinde IT System Engineer pozisyonunda çalışmaktayım. Sektörde 14 yıllık deneyime sahibim. Birçok önemli projede görev aldım. Sayfanın en alt kısmından Linkedin profilime ulaşabilirsiniz. Bilgi ve tecrübemi hem bu blog üzerinde hem de Çözümpark Bilişim Portalı üzerinde paylaşıyorum. Bilgi paylaştıkça güzeldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir