Google Meet Ücretsiz Oldu!

Merhaba, bu haberimizde Google yani Alphabet şirketinin kendi içerisinde barındırmış olduğu bir servis olan Google Meet ücretsiz oldu! bundan bahsedeceğiz. Google birçok projesinde oldukça başarılı bir durumdadır. Ancak başarısız olduğu servisler de mevcuttur. Bunlardan birine örnek vermek gerekirse, Hangouts en iyi örnek gösterilebilir. Bu servis çok kullanımı olan bir hale hiçbir zaman gelememiştir.

Şimdi ise Google, Meet isimli uygulamasını ücretsiz olarak sunmaya başlamıştır. Google Meet; ilk etapta şirketlerde video konferans yapmak için tasarlanmıştır. Fakat Covid 19 salgınının ardından insanların evden toplantı yapmaları arttı. Dolayısıyla Google şirketi de bu servisini, herkesin kullanımına ücretsiz olarak açmaya karar verdi. Son dönemde kullanılmakta olan Zoom uygulaması üzerindeki güvenlik açıkları sonrasında mevcut toplantı trafiğinin Google Meet üzerine geçmesi olağan bir durum olacaktır.

Kullanımı için Google Meet adresine giriş yapmanız gerekiyor. Ardından aşağıda göreceğiniz toplantı başlat seçeneği ile kendi toplantınızı oluşturuyor ve mail adreslerini eklediğiniz kişileri davet edebiliyorsunuz.

Google Meet Ücretsiz Oldu!

Mevcut bir toplantı yaratılmış ise kodunu alarak dilediğiniz toplantıya da katılma imkanınız bulunuyor. Son olarak Google‘ın online toplantılar döneminde Meet isimli servisini ücretsiz yapması işleri oldukça kolaylaştıracak gibi görünüyor.


 

Dağcan Nural

1988 İstanbul doğumluyum. Bilgisayar dünyasına olan hayranlığım çok küçük yaşlarda başladı. Bu sebeple sistem alanında kendimi geliştirmeye karar verdim. Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı ve Anadolu Üniversitesi İşletme mezunuyum. Şu anda da Beykent Üniversitesi'nde Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü'nde yüksek lisans eğitimi alıyorum. 2005 yılında Bilge Adam Sistem & Network Mühendisliği eğitimi aldım. Hemen ardından IT dünyasına giriş yaptım. Collezione şirketinde 2006 - 2018 yılları arasında Sistem Uzmanı olarak görev yaptım. 2018 Temmuz ayından beri LCWAIKIKI şirketinde IT System Engineer pozisyonunda çalışmaktayım. Sektörde 14 yıllık deneyime sahibim. Birçok önemli projede görev aldım. Sayfanın en alt kısmından Linkedin profilime ulaşabilirsiniz. Bilgi ve tecrübemi hem bu blog üzerinde hem de Çözümpark Bilişim Portalı üzerinde paylaşıyorum. Bilgi paylaştıkça güzeldir.

One thought on “Google Meet Ücretsiz Oldu!

  • 28 Ekim 2020 tarihinde, saat 16:10
    Permalink

    Google meet 40 kişiye kadar ücretsiz ama sayı arttıkça fiyatlarda çok yükseliyor. Aslında fiyatlar kurda olan dalgalı değişimler nedeniyle bize yüksek geliyor. Keşke Ülkemizde de Elon musk gibi herkesin internete ulaşımını kolaylaştırıcı projeler yapılsa.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir