HPE Synergy 480 Gen 10 Üzerinde Intelligent Provisioning Güncelleme

Merhaba, bu yazımda sizlere HPE’nin Synergy 480 Gen 10 sunucuları üzerinde OS kurulumlarına ve RAID konfigürasyonları yapmamıza yardımcı olan Intelligent Provisioning versiyonunun nasıl güncelleneceğini anlatacağım. Bu işlem için öncelikle yapılması gereken işlem sunucunun arayüzüne giriş yapmak olacaktır. Intelligent Provisioning sürümünüzü mevcut 3.50 versiyonuna çıkarmak için aşağıdaki linkte bulunan ISO dosyasını indirmelisiniz.

Intelligent Provisioning 3.50 Versiyon

Yukarıdaki ISO dosyasını da indirdikten sonra işleme başlayabiliriz. Öncelikle sunucunun ILO kısmında Virtual Drives kısmından, image file diyerek indirdiğimiz ISO dosyamızı mount ediyoruz. Ardından sunucumuzu power on ediyoruz. Aşağıdaki ekranda gördüğünüz gibi F11 ile boot menü seçeneğine giriş yapıyoruz.

 

F11 Boot Menüsü

Boot menü dedikten sonra aşağıdaki gibi gelen ekranda ILO virtual usb cd-rom seçeneği ile devam ediyoruz.

Intelligent Provisioning upgrade işlemi aşağıdaki gibi başlayacaktır.

Yukarıdaki ekran 3 kere %100 olarak tamamlanacak. Her biri farklı bir upgrade yapacaktır. İşlem ortalama 20 dakika sürmektedir.

Intelligent Provisioning upgrade işlemi yukarıdaki gibi tamamlandıktan sonra Synergy 480 Gen 10 sunucunuz otomatik olarak yeniden başlayacaktır.

Ardından güncellemiş olduğunuz Intelligent Provisioning içerisinde giriş yapmak için aşağıdaki ekranda gördüğünüz gibi F10 seçmeniz gerekmektedir.

Yukarıdaki 3 ekran geçişi tamamlandıktan sonra güncellemiş olduğunuz Intelligent Provisioning aşağıdaki gibi açılmış olacaktır.

Intelligent Provisioning Menüsü

Bu yazımda sizlere HPE’nin Synergy 480 Gen 10 sunucuları üzerinde OS kurulumlarına ve RAID konfigürasyonları yapmamıza yardımcı olan Intelligent Provisioning versiyonunun nasıl güncelleneceğini anlattım. Faydalı olması dileğiyle.


 

Dağcan Nural

1988 İstanbul doğumluyum. Bilgisayar dünyasına olan hayranlığım çok küçük yaşlarda başladı. Bu sebeple sistem alanında kendimi geliştirmeye karar verdim. Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı ve Anadolu Üniversitesi İşletme mezunuyum. Şu anda da Beykent Üniversitesi'nde Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü'nde yüksek lisans eğitimi alıyorum. 2005 yılında Bilge Adam Sistem & Network Mühendisliği eğitimi aldım. Hemen ardından IT dünyasına giriş yaptım. Collezione şirketinde 2006 - 2018 yılları arasında Sistem Uzmanı olarak görev yaptım. 2018 Temmuz ayından beri LCWAIKIKI şirketinde IT System Engineer pozisyonunda çalışmaktayım. Sektörde 14 yıllık deneyime sahibim. Birçok önemli projede görev aldım. Sayfanın en alt kısmından Linkedin profilime ulaşabilirsiniz. Bilgi ve tecrübemi hem bu blog üzerinde hem de Çözümpark Bilişim Portalı üzerinde paylaşıyorum. Bilgi paylaştıkça güzeldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir