Insufficient resource to safisty Vspehere Hatası

Merhaba, bu yazımda sizlere Vcenter Cluster üzerinde yaşayabileceğiniz Insufficient resources to satisfy vSphere HA failover level on cluster hatasından ve çözümünden bahsedeceğim. Öncelikle ben ortamım olan Vsphere 6.7 üzerinde çözümü gerçekleştireceğim. Alınan hata makalenin resminde olduğu gibi Cluster üzerine geldiğinizde summary kısmında belirecektir.

Böyle bir durumda yapmanız gereken öncelikle aşağıda görüldüğü gibi Cluster üzerinde sağ click settings demek olacaktır.

Ardından Vsphere Availability menüsüne giriş yapıyorsunuz. Sağ üst kısımda bulunan edit sekmesine tıklamalısınız.

Açılan pencerede Vsphere HA kutucuğunu kapalı hale getirdikten sonra ok ile uygulamalısınız. Sonra yeniden Cluster üzerinde sağ click settings kısmına giriş yapıyoruz. Ardından Vsphere Availability ve Vsphere HA kutucuğunu aktif hale getiriyoruz. Hemen sonrasında Admission Control kısmına giriş yapıyoruz. Bu alanda Define host failover capacity by kısmını disabled olarak seçiyoruz ve ok ile onaylıyoruz.

Aynı ekrana yeniden giriş yapıyoruz. Ve bu sefer policyyi cluster resource percentage olarak seçiyoruz. Ardından CPU ve Memory capacity otomatik olarak %33 olarak görünecektir. Bunlara dokunmadan ok ile onaylıyoruz. Ve sorunun düzeldiğini, Cluster summary kısmında uyarının gitmiş olduğunu görüyoruz.

Bu yazımda sizlere Vcenter Cluster üzerinde yaşayabileceğiniz Insufficient resources to satisfy vSphere HA failover level on cluster hatasından ve çözümünden bahsettim. Faydalı olması dileğiyle.


 

Dağcan Nural

1988 İstanbul doğumluyum. Bilgisayar dünyasına olan hayranlığım çok küçük yaşlarda başladı. Bu sebeple sistem alanında kendimi geliştirmeye karar verdim. Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı ve Anadolu Üniversitesi İşletme mezunuyum. Şu anda da Beykent Üniversitesi'nde Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü'nde yüksek lisans eğitimi alıyorum. 2005 yılında Bilge Adam Sistem & Network Mühendisliği eğitimi aldım. Hemen ardından IT dünyasına giriş yaptım. Collezione şirketinde 2006 - 2018 yılları arasında Sistem Uzmanı olarak görev yaptım. 2018 Temmuz ayından beri LCWAIKIKI şirketinde IT System Engineer pozisyonunda çalışmaktayım. Sektörde 14 yıllık deneyime sahibim. Birçok önemli projede görev aldım. Sayfanın en alt kısmından Linkedin profilime ulaşabilirsiniz. Bilgi ve tecrübemi hem bu blog üzerinde hem de Çözümpark Bilişim Portalı üzerinde paylaşıyorum. Bilgi paylaştıkça güzeldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir