Office 365 Hesabının Android Üzerine Kurulumu

Hesap ekle kısmından Microsoft Exchange ActiveSync seçilir.
Hesap ekle kısmından Microsoft Exchange ActiveSync seçilir

Mail hesabınızı akıllı telefonunuza kurabilmek için sırası ile Ayarlar >Hesaplar >Hesap ekle > Microsoft Exchange ActiveSync  alanına giriş sağlamalısınız.

Mail adresiniz ve şifrenizin girildiği kısım.

İlgili hesabımıza ait hesap bilgilerimiz sırasıyla mail adresimiz (buradaki adres kurulacak kişinin mail adresidir) adresi girilir.

şifre yazılır. İleri seçilir. Ayar bilgileri kontrol edilerek otomatik olarak yazılır.

NOT: Eğer otomatik olarak mail kurulumu sağlanmaz ise kullanıcı adı kısmına manuel olarak mail adresiniz ve şifrenizi ve mail sunucusu olarak da outlook.office365.com yazarak kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

Karşınıza gelen uyarıyı kabul etmelisiniz.

Bu alanda sunucu için bazı güvenlik ayarlarının kontrol edilmesi gerekmektedir. Durum gözlendikten sonra tamam diyerek kabul eidlir.

Hesap seçenekleri bölümünde hesabımızın senkronize ayarları yapılır. Yoğun olduğunuz zamanlarda maillerinizin 5 dakikada bir kontrol edilmesini sağlayabilirsiniz.

Mailleriniz için mobil internetiniz kısıtlı bir internetse mail alımınız fazla olduğunda kotanız oldukça etkilenebilir. Böyle bir durum söz konusu olduğunda mail boyut ayarınızı yapabilirsiniz.

Takvim Senkron süresi 2 haftalık takvim programımızı görebileceğimiz gibi dilersek bu ayarı da değiştirebilir tamamını da görebiliriz.

Mailimiz varsayılan hesap olarak seçilebilir. Bu ayarı birden fazla mail adresi kurulu ise yapabilirsiniz.

Kendinize göre ayarları bu ekranda yapabilirsiniz.

Android telefonunuz ile mail takviminizi senkronize bir şekilde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Herhangi bir wi-fi ağına bağlanmanız durumunda eklerin indirilmesini sağlayabilirsiniz. Ardından ileri denilerek yaptığımız ayarların uygulanmasını sağlayabiliriz.

Kurduğumuz mail hesaplarına isimler verebilir ve diğer hesaplardan ayırt edilmesini sağlayabiliriz. Hesabımıza bir isim verdikten sonra Kaydet seçimini yapıp Maillerimizin sunucumuzdan alındığını görebiliriz.

Bu yazımda Office 365 Hesabının Android Üzerine Kurulumu nasıl yapılacağını anlattım. Faydalı olması dileğiyle. 


 

Dağcan Nural

1988 İstanbul doğumluyum. Bilgisayar dünyasına olan hayranlığım çok küçük yaşlarda başladı. Bu sebeple sistem alanında kendimi geliştirmeye karar verdim. Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı ve Anadolu Üniversitesi İşletme mezunuyum. Şu anda da Beykent Üniversitesi'nde Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü'nde yüksek lisans eğitimi alıyorum. 2005 yılında Bilge Adam Sistem & Network Mühendisliği eğitimi aldım. Hemen ardından IT dünyasına giriş yaptım. Collezione şirketinde 2006 - 2018 yılları arasında Sistem Uzmanı olarak görev yaptım. 2018 Temmuz ayından beri LCWAIKIKI şirketinde IT System Engineer pozisyonunda çalışmaktayım. Sektörde 14 yıllık deneyime sahibim. Birçok önemli projede görev aldım. Sayfanın en alt kısmından Linkedin profilime ulaşabilirsiniz. Bilgi ve tecrübemi hem bu blog üzerinde hem de Çözümpark Bilişim Portalı üzerinde paylaşıyorum. Bilgi paylaştıkça güzeldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir