Skype For Business Üzerinde Kurum Dışı Kişi Nasıl Eklenir?

Skype For Business Üzerinde Kurum Dışı Kişi Nasıl Eklenir? Günümüzde Office365 kullanımı şirketlerde oldukça yaygınlaşmıştır. Office365 ürünleri içerisinde şirketler için communication uygulaması olan Skype For Business oldukça önemli bir role sahiptir. Şirket içi sesli görüşme, görüntülü görüşme ya da yazışma amacı ile kullanılmaktadır. Bugün sizlere çok sık rastlanan konulardan birisi olan Skype for Business üzerinde kurum dışından bir kişiyi nasıl ekleriz? Onu anlatacağız.

Skype for Business üzerinden, kurumun dışında bulunan kişilerle görüşmek isterseniz, Office365 portal üzerinden birkaç ayarlama yapmanız gerekecektir. İlk olarak yapmanız gereken Office365 portal arayüzünden admin kısmına ve ardından Skype For Business menüsüne giriş yapmalısınız. Karşınıza Skype For Business Admin Center arayüzü gelecektir.

Kurum Dışı Ayarı Etkinleştirme

Burada yapmanız gereken Organization kısmına giriş yapmalısınız. Ardından External Communaciton kısmına oradan da Public IM connectivity Lets people ile başlayan seçeneği işaretliyoruz. Bu ayarın sonrasında senkronizasyon işlemi sizi 20 dakika kadar bekletebilir. Bu bekleyiş sonrasında artık kurum dışı kişilerinizi ekleyebilirsiniz. Bunun için Skype içerisindeki arama kısmına kullanıcı adını arattırıyorsunuz. Ancak bunu Skype mail adresi ile yapmalısınız. Ardından Skype dizini seçilerek kurum dışı olan Skype kişisini listenize eklemiş oluyorsunuz.

Skype Kurum Dışı Kişi Ekleme

Bu yazımda sizlere Skype For Business Üzerinde Kurum Dışı Kişi Nasıl Eklenir? Sorusunun cevabını anlatmaya çalıştım. Faydalı olması dileğiyle.


 

Dağcan Nural

1988 İstanbul doğumluyum. Bilgisayar dünyasına olan hayranlığım çok küçük yaşlarda başladı. Bu sebeple sistem alanında kendimi geliştirmeye karar verdim. Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı ve Anadolu Üniversitesi İşletme mezunuyum. 2005 yılında Bilge Adam Sistem & Network Mühendisliği eğitimi aldım. Hemen ardından IT dünyasına giriş yaptım. Collezione şirketinde 2006 - 2018 yılları arasında Sistem Uzmanı olarak görev yaptım. 2018 Temmuz ayından beri LCWAIKIKI şirketinde IT System Engineer pozisyonunda çalışmaktayım. Sektörde 14 yıllık deneyime sahibim. Birçok önemli projede görev aldım. Sayfanın en alt kısmından Linkedin profilime ulaşabilirsiniz. Bilgi ve tecrübemi hem bu blog üzerinde hem de Çözümpark Bilişim Portalı üzerinde paylaşıyorum. Bilgi paylaştıkça güzeldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir