Stream Üzerinde Nasıl Yetkilendirme Yapılır?

Merhaba; bu yazımda sizlere bir Office 365 uygulaması olan Stream üzerinde yetkilendirme işleminden bahsedeceğim. Şirketlerde; özellikle de pandemi döneminde sıkça kullanılan Microsoft Teams uygulaması üzerinde yapılan toplantılar kaydedilmektedir. Daha sonradan da videoyu izlemesi açısından dilediğiniz kullanıcının izlemesini sağlamak isteyebilirsiniz. Bu tip durumlarda toplantı kayıtlarınızın tamam Stream denilen Office 365 uygulaması üzerinde tutulmaktadır. Sizler de bütün yetkilendirmeleri bu uygulama üzerinden yapacaksınız. Dilerseniz hemen başlayalım.

Microsoft Office 365‘in bir diğer uygulaması olan Stream, pandemi süreci ile birlikte çok daha yoğun kullanılmaya başladı. Aksiyon almak için öncelikle yönetici hesabınız ile Stream Admin Panel’e, aşağıdaki gibi giriş yapmanız gerekmektedir.

Microsoft Stream Admin Paneli

Stream üzerinde yönetici hesabınız ile giriş yaptıktan sonra size iletilen URL’yi yeni sekmede açmanız gerekecektir. Yetki hatası vermemesi adına Admin Mode geçişi yaptığınızda URL görüntülenebilir hale gelecektir.

Stream uygulaması üzerinde Admin Mode geçişi yaptıktan sonra  “Update video details” sekmesine tıklayarak , yetki isteyen kişiyi Owner olmayacak şekilde yalnızca read yetkisi vererek, ya da dosyayı değiştirebilme izinlerini verebilirsiniz. Read izni vermediğinizde kullanıcı bu videoları Stream ortamında göremeyecektir.

Yapılması gereken işlemler bu kadar. Bu şekilde dilediğiniz video üzerinde dilediğiniz kişi için yetkilendirmeler gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazımda sizlere, bir Office 365 uygulaması olan Stream üzerinde yetkilendirme işleminden bahsettim. Faydalı olması dileğiyle.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir