Uzak Masaüstü Bağlantı Kayıtları Nasıl Silinir?

Uzak Masaüstü Bağlantı Kayıtları Nasıl Silinir?

Günümüzde şirketlerde sürekli olarak uzak masaüstü bağlantıları kullanılmaktadır. Mstsc.exe olarak RDP uygulaması çalışmaktadır. Bu bağlantıyı yaparken daha sonradan hatırlamak amacıyla isim ve ip adresi kayıt altına alınmaktadır. Sizin yapacağınız bir sonraki bağlantıya kadar bir kenarda saklanmaktadır.

Bu kayıtları silmek, temizlemek için yapmanız gereken oldukça basittir. Aşağıdaki komutu bir notepad açarak bat dosyası olarak kaydetmeli ve ardından çalıştırmalısınız. Böylece kayıtlı olan hiçbir RDP ip adresi kalmayacaktır.

REG DELETE “HKCU\Software\Microsoft\Terminal Server Client\Default” /va /f


 

Yazımızı Buradan Paylaşabilirsiniz.

Dağcan Nural

1988 İstanbul doğumluyum. Bilgisayar dünyasına olan hayranlığım çok küçük yaşlarda başladı. Bu sebeple sistem alanında kendimi geliştirmeye karar verdim. Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı ve Anadolu Üniversitesi İşletme mezunuyum. 2005 yılında Bilge Adam Sistem & Network Mühendisliği eğitimi aldım. Hemen ardından IT dünyasına giriş yaptım. Collezione şirketinde 2006 - 2018 yılları arasında Sistem Uzmanı olarak görev yaptım. 2018 Temmuz ayından beri LCWAIKIKI şirketinde IT System Engineer pozisyonunda çalışmaktayım. Sektörde 14 yıllık deneyime sahibim. Birçok önemli projede görev aldım. Linkedin üzerinden profilime ulaşabilirsiniz. Bilgi ve tecrübemi bu blog üzerinde paylaşıyorum. Bilgi paylaştıkça güzeldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir