Uzak Masaüstü Bağlantı Kayıtları Nasıl Silinir?

Günümüzde şirketlerde sürekli olarak uzak masaüstü bağlantıları kullanılmaktadır. Peki Uzak Masaüstü Bağlantı Kayıtları Nasıl Silinir? Mstsc.exe olarak RDP uygulaması çalışmaktadır. Bu bağlantıyı yaparken daha sonradan hatırlamak amacıyla isim ve ip adresi kayıt altına alınmaktadır. Sizin yapacağınız bir sonraki bağlantıya kadar bir kenarda saklanmaktadır.

Bu kayıtları silmek, temizlemek için yapmanız gereken oldukça basittir. Aşağıdaki komutu bir notepad açarak bat dosyası olarak kaydetmeli ve ardından çalıştırmalısınız. Böylece kayıtlı olan hiçbir RDP ip adresi kalmayacaktır.

REG DELETE “HKCU\Software\Microsoft\Terminal Server Client\Default” /va /f

Bu yazımda Uzak Masaüstü Bağlantı Kayıtları Nasıl Silinir? Sorusunun cevabını anlatmaya çalıştım. Faydalı olması dileğiyle.


 

Dağcan Nural

1988 İstanbul doğumluyum. Bilgisayar dünyasına olan hayranlığım çok küçük yaşlarda başladı. Bu sebeple sistem alanında kendimi geliştirmeye karar verdim. Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı ve Anadolu Üniversitesi İşletme mezunuyum. Şu anda da Beykent Üniversitesi'nde Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü'nde yüksek lisans eğitimi alıyorum. 2005 yılında Bilge Adam Sistem & Network Mühendisliği eğitimi aldım. Hemen ardından IT dünyasına giriş yaptım. Collezione şirketinde 2006 - 2018 yılları arasında Sistem Uzmanı olarak görev yaptım. 2018 Temmuz ayından beri LCWAIKIKI şirketinde IT System Engineer pozisyonunda çalışmaktayım. Sektörde 14 yıllık deneyime sahibim. Birçok önemli projede görev aldım. Sayfanın en alt kısmından Linkedin profilime ulaşabilirsiniz. Bilgi ve tecrübemi hem bu blog üzerinde hem de Çözümpark Bilişim Portalı üzerinde paylaşıyorum. Bilgi paylaştıkça güzeldir.

One thought on “Uzak Masaüstü Bağlantı Kayıtları Nasıl Silinir?

 • 10 Ağustos 2020 tarihinde, saat 17:24
  Permalink

  Evden çalışma gerçekleştiren kurumların beklentilerini ve endişelerini gayet iyi bilen Deskgate, evden çalışmanın düzgün ilerleyebilmesi adına bir zorunluluk olarak görülen PC izleme konusunda da çözümler sunuyor.
  Çoğu işletmenin internet ve yeni teknolojileri kullandığı göz önüne alınırsa, uzak bağlantı ile uzaktan destek yardım çalışmalarını sürdürmeniz oldukça kolay hale geliyor.
  Bu amaçla kullanılan Deskgate yazılımları da, işletmeler için güzel bir alternatif olabiliyor. http://service.deskgate.com/

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir