Uzak Masaüstü Bağlantısı Nasıl Aktif Edilir?

Uzak masaüstü günlük iş hayatımızda oldukça kullandığımız bir hizmettir. Peki Uzak Masaüstü Bağlantısı Nasıl Aktif Edilir? Bu hizmeti kullanabilmek için öncelikle aktif etmek gereklidir. Öncelikle bilgisayarıma sağ tıklayarak Uzak (Remote) sekmesinden bağlantılara izin ver sekmesi işaretlenerek yapılabilir.

Uzak masaüstü bağlantısını aktif etmenin bir diğer yolu da Regedit ayarındadır. Bunun için çalıştır > regedit >enter dedikten sonra aşağıdaki yola gitmelisiniz.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Terminal Server

Regedit Uzak Masaüstü Ayarı

Burada göreceğiniz “fDenyTSConnections” Dword değerini 0 olarak değiştirmelisiniz. Bu değer 1 olarak görünüyorsa anlamı, uzak masaüstü bağlantısının kapalı olduğudur. Son olarak regedit içerisinden ağdaki diğer bilgisayara bağlantı yaparak ta bu ayarı değiştirmeniz mümkündür.

Bu yazımda Uzak Masaüstü Bağlantısı Nasıl Aktif Edilir? Sorusunun cevabını vermeye çalıştım. Faydalı olması dileğiyle.


 

Dağcan Nural

1988 İstanbul doğumluyum. Bilgisayar dünyasına olan hayranlığım çok küçük yaşlarda başladı. Bu sebeple sistem alanında kendimi geliştirmeye karar verdim. Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı ve Anadolu Üniversitesi İşletme mezunuyum. Şu anda da Beykent Üniversitesi'nde Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü'nde yüksek lisans eğitimi alıyorum. 2005 yılında Bilge Adam Sistem & Network Mühendisliği eğitimi aldım. Hemen ardından IT dünyasına giriş yaptım. Collezione şirketinde 2006 - 2018 yılları arasında Sistem Uzmanı olarak görev yaptım. 2018 Temmuz ayından beri LCWAIKIKI şirketinde IT System Engineer pozisyonunda çalışmaktayım. Sektörde 14 yıllık deneyime sahibim. Birçok önemli projede görev aldım. Sayfanın en alt kısmından Linkedin profilime ulaşabilirsiniz. Bilgi ve tecrübemi hem bu blog üzerinde hem de Çözümpark Bilişim Portalı üzerinde paylaşıyorum. Bilgi paylaştıkça güzeldir.

One thought on “Uzak Masaüstü Bağlantısı Nasıl Aktif Edilir?

 • 19 Ağustos 2020 tarihinde, saat 14:19
  Permalink

  Uzak bağlantı çözümlerinde kullanıcılar ya da firmalar için en önemli nokta güvenlik oluyor ve DeskGate bu konuda oldukça başarılı bir çözüm olarak öne çıkmayı hak ediyor.
  Gerçekleşecek uzak bağlantı için bu tehditlere karşı, en iyi çözümleri sunacak yazılımlara yönelmek gereklidir.http://service.deskgate.com/
  DeskGate ülkemiz için gerçekleştirdiği uzak bağlantı için, güvenli bir alt yapı kullanmayı ve şirket içindeki kaynaklara ofis dışından erişime olanak vererek garantili seçenekler sunuyor.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir