Uzak Masaüstü Bağlantısı Nasıl Aktif Edilir?

Uzak Masaüstü Bağlantısı Nasıl Aktif Edilir?

Uzak masaüstü günlük iş hayatımızda oldukça kullandığımız bir hizmettir. Bu hizmeti kullanabilmek için öncelikle aktif etmek gereklidir. Öncelikle bilgisayarıma sağ tıklayarak Uzak (Remote) sekmesinden bağlantılara izin ver sekmesi işaretlenerek yapılabilir.

Uzak masaüstü bağlantısını aktif etmenin bir diğer yolu da Regedit ayarındadır. Bunun için çalıştır > regedit >enter dedikten sonra aşağıdaki yola gitmelisiniz.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Terminal Server

Regedit Uzak Masaüstü Ayarı

Burada göreceğiniz “fDenyTSConnections” Dword değerini 0 olarak değiştirmelisiniz. Bu değer 1 olarak görünüyorsa anlamı, uzak masaüstü bağlantısının kapalı olduğudur. Son olarak regedit içerisinden ağdaki diğer bilgisayara bağlantı yaparak ta bu ayarı değiştirmeniz mümkündür.


 

Yazımızı Buradan Paylaşabilirsiniz.

Dağcan Nural

1988 İstanbul doğumluyum. Bilgisayar dünyasına olan hayranlığım çok küçük yaşlarda başladı. Bu sebeple sistem alanında kendimi geliştirmeye karar verdim. Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı ve Anadolu Üniversitesi İşletme mezunuyum. 2005 yılında Bilge Adam Sistem & Network Mühendisliği eğitimi aldım. Hemen ardından IT dünyasına giriş yaptım. Collezione şirketinde 2006 - 2018 yılları arasında Sistem Uzmanı olarak görev yaptım. 2018 Temmuz ayından beri LCWAIKIKI şirketinde IT System Engineer pozisyonunda çalışmaktayım. Sektörde 14 yıllık deneyime sahibim. Birçok önemli projede görev aldım. Linkedin üzerinden profilime ulaşabilirsiniz. Bilgi ve tecrübemi bu blog üzerinde paylaşıyorum. Bilgi paylaştıkça güzeldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir