Vmware Network Redundancy Hatası Nasıl Giderilir?

Merhaba, bu yazımda Vmware Network Redundancy Hatası Nasıl Giderilir? sorunundan bahsedeceğim. Bu hata host üzerinde “this host currently has no management network redundancy” olarak görünmektedir. Uyarıyı vermesinin sebebi sizin konsol üzerinde ikinci bir network bağlantısı oluşturmadıysanız gelecektir. Yani sizlere konsol bağlantınızın yedekli olmadığı ile ilgili bir uyarı vermektedir. Bu hatanın nasıl giderileceğinden bahsedeceğim.

Hatanın görünmemesini sağlamak için aşağıda resimli şekilde anlattığım ayarı uygulamanız gerekmektedir. Öncelikle ilgili hostunuzun bulunduğu cluster üzerine gelmelisiniz.

“this host currently has no management network redundancy” Çözümü

Ardından Vspehere Availability sekmesine giriş yapmalısınız. Sağ üstte bulunan edit sekmesine giriş yapmalısınız.

Vsphere Client – Vsphere Avalibility

Burada en sağ kısımda Advanced Options seçeneğini göreceksiniz. O alana giriş yapmalısınız.

Vsphere Client – Configure

Add dedikten sonra das.ignoreRedundanNetWarning adında bir değer giriyorsunuz. Value kısmına da True yazıyorsunuz. Ve tamam diyorsunuz.

Vsphere Client – Edit Cluster Settings

Host üzerine sağ click Reconfigure HA demelisiniz. İşlem bittikten sonra bir daha hata almayacaksınız.

Bu yazımda “this host currently has no management network redundancy” hatasının nasıl giderileceğini anlattım. Faydalı olması dileğiyle.


 

Dağcan Nural

1988 İstanbul doğumluyum. Bilgisayar dünyasına olan hayranlığım çok küçük yaşlarda başladı. Bu sebeple sistem alanında kendimi geliştirmeye karar verdim. Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı ve Anadolu Üniversitesi İşletme mezunuyum. Şu anda da Beykent Üniversitesi'nde Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü'nde yüksek lisans eğitimi alıyorum. 2005 yılında Bilge Adam Sistem & Network Mühendisliği eğitimi aldım. Hemen ardından IT dünyasına giriş yaptım. Collezione şirketinde 2006 - 2018 yılları arasında Sistem Uzmanı olarak görev yaptım. 2018 Temmuz ayından beri LCWAIKIKI şirketinde IT System Engineer pozisyonunda çalışmaktayım. Sektörde 14 yıllık deneyime sahibim. Birçok önemli projede görev aldım. Sayfanın en alt kısmından Linkedin profilime ulaşabilirsiniz. Bilgi ve tecrübemi hem bu blog üzerinde hem de Çözümpark Bilişim Portalı üzerinde paylaşıyorum. Bilgi paylaştıkça güzeldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir