Vmware Network Redundancy Hatası Nasıl Giderilir?

Vmware Network Redundancy Hatası Nasıl Giderilir?

Merhaba, bu yazımda Vcenter üzerinde yaşanan bir hatadan bahsedeceğim. Bu hata host üzerinde “this host currently has no management network redundancy” olarak görünmektedir. Uyarıyı vermesinin sebebi sizin konsol üzerinde ikinci bir network bağlantısı oluşturmadıysanız gelecektir. Yani sizlere konsol bağlantınızın yedekli olmadığı ile ilgili bir uyarı vermektedir. Bu hatanın nasıl giderileceğinden bahsedeceğim.

Hatanın görünmemesini sağlamak için aşağıda resimli şekilde anlattığım ayarı uygulamanız gerekmektedir. Öncelikle ilgili hostunuzun bulunduğu cluster üzerine gelmelisiniz.

Ardından Vspehere Availability sekmesine giriş yapmalısınız. Sağ üstte bulunan edit sekmesine giriş yapmalısınız.

Burada en sağ kısımda Advanced Options seçeneğini göreceksiniz. O alana giriş yapmalısınız.

Add dedikten sonra das.ignoreRedundanNetWarning adında bir değer giriyorsunuz. Value kısmına da True yazıyorsunuz. Ve tamam diyorsunuz.

Host üzerine sağ click Reconfigure HA demelisiniz. İşlem bittikten sonra bir daha hata almayacaksınız.

Bu yazımda “this host currently has no management network redundancy” hatasının nasıl giderileceğini anlattım. Faydalı olması dileğiyle.


 

Yazımızı Buradan Paylaşabilirsiniz.

Dağcan Nural

1988 İstanbul doğumluyum. Bilgisayar dünyasına olan hayranlığım çok küçük yaşlarda başladı. Bu sebeple sistem alanında kendimi geliştirmeye karar verdim. Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı ve Anadolu Üniversitesi İşletme mezunuyum. 2005 yılında Bilge Adam Sistem & Network Mühendisliği eğitimi aldım. Hemen ardından IT dünyasına giriş yaptım. Collezione şirketinde 2006 - 2018 yılları arasında Sistem Uzmanı olarak görev yaptım. 2018 Temmuz ayından beri LCWAIKIKI şirketinde IT System Engineer pozisyonunda çalışmaktayım. Sektörde 14 yıllık deneyime sahibim. Birçok önemli projede görev aldım. Linkedin üzerinden profilime ulaşabilirsiniz. Bilgi ve tecrübemi bu blog üzerinde paylaşıyorum. Bilgi paylaştıkça güzeldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir