WhatsApp Web Karanlık Mod Nasıl Kullanılır?

WhatsApp uygulaması hepinizin bildiği gibi Facebook bünyesinde yer almaktadır. Bu yazımızda WhatsApp Web Karanlık Mod Nasıl Kullanılır? bundan bahsedeceğim. Biraz geç kalmış olsa da hem IOS hem de Android platformlarında karanlık tema seçeneğini sunan WhatsApp uygulaması Web sürümünde de koyu tema özelliği devreye alınacak mı gibi soruları beraberinde getirmeye başlamıştı.

Ancak WhatsApp Web uygulaması içerisinde karanlık tema özelliğinin gizlenmiş bir şekilde bulunduğu ortaya çıkmıştır. Ancak koyu tema özelliğinin aktif edilmesi için yapılması gereken birkaç ayar bulunmaktadır. WhatsApp Web üzerinde koyu temanın nasıl aktif edileceğine geçmeden önce bu özelliğin yalnızca Google Chrome tarayıcısında çalıştığını bilmeniz gerekiyor.

Öncelikle Chrome tarayıcımız üzerinden web.whatsapp.com adresine giriş yapıyoruz. Bu ekranda bulunan QR kodunu cep telefonumuzdaki WhatsApp uygulamasından okutuyoruz.

WhatsApp ekranı karşımıza geldikten sonra sohbet dışında herhangi bir alanda sağ click incele seçeneğine tıklıyoruz. Burada kod bölümü karşınıza gelecek.

En üst kısımda <body class=”web”> şeklinde kod görüyor olacaksınız. Bu kodu <body class=”web dark”> şeklinde değiştiriyoruz. Değişiklik sonrası sayfayı kapatıp yeniden web.whatsapp.com sayfasına giriş yapıyoruz ve karanlık tema özelliği ile kullanıma başlıyoruz.

Henüz resmi olarak sunulmamış olan özellik çok yakında hizmete girecektir. Şimdilik bu şekilde WhatsApp Web karanlık temayı kullanabilirsiniz.


 

Dağcan Nural

1988 İstanbul doğumluyum. Bilgisayar dünyasına olan hayranlığım çok küçük yaşlarda başladı. Bu sebeple sistem alanında kendimi geliştirmeye karar verdim. Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı ve Anadolu Üniversitesi İşletme mezunuyum. Şu anda da Beykent Üniversitesi'nde Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü'nde yüksek lisans eğitimi alıyorum. 2005 yılında Bilge Adam Sistem & Network Mühendisliği eğitimi aldım. Hemen ardından IT dünyasına giriş yaptım. Collezione şirketinde 2006 - 2018 yılları arasında Sistem Uzmanı olarak görev yaptım. 2018 Temmuz ayından beri LCWAIKIKI şirketinde IT System Engineer pozisyonunda çalışmaktayım. Sektörde 14 yıllık deneyime sahibim. Birçok önemli projede görev aldım. Sayfanın en alt kısmından Linkedin profilime ulaşabilirsiniz. Bilgi ve tecrübemi hem bu blog üzerinde hem de Çözümpark Bilişim Portalı üzerinde paylaşıyorum. Bilgi paylaştıkça güzeldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir