Windows Server 2008 Deneme Süresi Nasıl Uzatılır?

Windows Server 2008 Deneme Süresi Nasıl Uzatılır? Windows server 2008 işletim sistemlerinin yayınlanmış olan test sürümleri herhangi bir aktivasyon gerektirmemektedir. Windows server 2008 işletim sistemlerinin test kopyalarının durumları da aynıdır. Çünkü biz Windows server 2008 işletim sistemini indirdiğimiz zaman var olan key ile 60 gün kadar kullanım hakkına sahip oluyoruz.

Peki sahip olduğumuz Windows server 2008 işletim sisteminin süresini ne kadar uzatabiliriz? Deneme süresini nasıl uzatabiliriz? Aşağıda göstereceğimiz yöntem ile windows server 2008 işletim sisteminizi toplamda 240 gün uzatabilirsiniz. Şöyle ki; 60+60+60+60 gibi bir test deneme süresine sahip oluyoruz. Peki bu işlemi nasıl gerçekleştiriyoruz? Aşağıdaki adımları uygulamaya hemen başlayalım;

Şunu da not olarak belirtmeliyiz. Eğer söylediğimiz gibi 240 gün test sürümü kullanmak yani 60+60+60+60 bir test sürümü uzatmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları mutlaka 60 günlük sürenin son gününde uygulamanız gerekmektedir.

Öncelikle başlat > çalıştır > cmd diyerek command prompt açıyoruz. Ve komut satırına;

slmgr.vbs -rearm komutunu yazıyoruz. Bu şekilde 60 günlük olan deneme süresi resetlenmiş olacaktır. Bu komut sayesinde 60 gün daha bir uzatma süresine sahip oluyoruz. Unutmayın; bu komutu her girişinizde bir 60 gün daha deneme süresine sahip olacaksınız. Maximum 60+60+60+60 yani 4 kere uzatma işlemini yapabilirsiniz.

Öte yandan deneme sürenizi uzattınız ve hangi gününde olduğunu görmek istiyorsunuz. Bunun için de;

slmgr.vbs -dli komutunu kullanmalıyız. Bu işlemin Microsoft sayfalarında yayınlandığını ve legal bir işlem olduğunu da söylemeliyiz.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir