Windows Server 2008 Deneme Süresi Nasıl Uzatılır?

Windows Server 2008 Deneme Süresi Nasıl Uzatılır? Windows server 2008 işletim sistemlerinin yayınlanmış olan test sürümleri herhangi bir aktivasyon gerektirmemektedir. Windows server 2008 işletim sistemlerinin test kopyalarının durumları da aynıdır. Çünkü biz Windows server 2008 işletim sistemini indirdiğimiz zaman var olan key ile 60 gün kadar kullanım hakkına sahip oluyoruz.

Peki sahip olduğumuz Windows server 2008 işletim sisteminin süresini ne kadar uzatabiliriz? Deneme süresini nasıl uzatabiliriz? Aşağıda göstereceğimiz yöntem ile windows server 2008 işletim sisteminizi toplamda 240 gün uzatabilirsiniz. Şöyle ki; 60+60+60+60 gibi bir test deneme süresine sahip oluyoruz. Peki bu işlemi nasıl gerçekleştiriyoruz? Aşağıdaki adımları uygulamaya hemen başlayalım;

Şunu da not olarak belirtmeliyiz. Eğer söylediğimiz gibi 240 gün test sürümü kullanmak yani 60+60+60+60 bir test sürümü uzatmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları mutlaka 60 günlük sürenin son gününde uygulamanız gerekmektedir.

Öncelikle başlat > çalıştır > cmd diyerek command prompt açıyoruz. Ve komut satırına;

slmgr.vbs -rearm komutunu yazıyoruz. Bu şekilde 60 günlük olan deneme süresi resetlenmiş olacaktır. Bu komut sayesinde 60 gün daha bir uzatma süresine sahip oluyoruz. Unutmayın; bu komutu her girişinizde bir 60 gün daha deneme süresine sahip olacaksınız. Maximum 60+60+60+60 yani 4 kere uzatma işlemini yapabilirsiniz.

Öte yandan deneme sürenizi uzattınız ve hangi gününde olduğunu görmek istiyorsunuz. Bunun için de;

slmgr.vbs -dli komutunu kullanmalıyız. Bu işlemin Microsoft sayfalarında yayınlandığını ve legal bir işlem olduğunu da söylemeliyiz.


 

Dağcan Nural

1988 İstanbul doğumluyum. Bilgisayar dünyasına olan hayranlığım çok küçük yaşlarda başladı. Bu sebeple sistem alanında kendimi geliştirmeye karar verdim. Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı ve Anadolu Üniversitesi İşletme mezunuyum. Şu anda da Beykent Üniversitesi'nde Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü'nde yüksek lisans eğitimi alıyorum. 2005 yılında Bilge Adam Sistem & Network Mühendisliği eğitimi aldım. Hemen ardından IT dünyasına giriş yaptım. Collezione şirketinde 2006 - 2018 yılları arasında Sistem Uzmanı olarak görev yaptım. 2018 Temmuz ayından beri LCWAIKIKI şirketinde IT System Engineer pozisyonunda çalışmaktayım. Sektörde 14 yıllık deneyime sahibim. Birçok önemli projede görev aldım. Sayfanın en alt kısmından Linkedin profilime ulaşabilirsiniz. Bilgi ve tecrübemi hem bu blog üzerinde hem de Çözümpark Bilişim Portalı üzerinde paylaşıyorum. Bilgi paylaştıkça güzeldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir